РРО  (реєстратор розрахункових операцій) – це пристрій або програмно-технічний комплекс, в якому реалізовані фіскальні функції, що призначені для реєстрації розрахункових операцій при продажу товарів (наданні послуг), операцій купівлі/продажу іноземної валюти.

Використання реєстраторів регламентується законом України «Про використання реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг». Дозволені для використання моделі вносяться в «Державний реєстр реєстраторів розрахункових операцій».

Види РРО:

  • Касовий апарат – автономний пристрій, що обладнаний клавіатурою, дисплеєм та принтером, та призначений для реєстрації продажів; 
  • Фіскальний реєстратор – чековий пристрій з встановленим в ньому блоком фіскальної пам’яті, працює під керуванням стороннього програмного забезпечення.

Всі реєстратори розрахункових операцій можуть працювати в двох режимах:

  • Фіскальний – РРО зареєстрований в Державній фіскальній службі, всі операції записуються в фіскальну пам’ять, дані про них передаються на сервер ДФС;
  • Нефіскальний – чек, сформований РРО в даному режимі – не фіскальний. Використовувати даний режим можливо для навчання або для внутрішнього обліку.

 

Касові апарати, залежно від розмірів, поділяються на наступні категорії:

  • Портативний касовий апарат – характеризується невеликими розмірами, наявністю акумуляторної батареї. Опціонально можна придбати чохол. Даний тип РРО використовується в місцях з обмеженим робочим простором або для виїзної торгівлі;
  • Стаціонарний касовий апарат – більш габаритний за розміром апарат, ніж портативний. Збільшена клавіатура та індикатори, для більшої зручності касира та клієнтів. Використовуються в магазинах роздрібної торгівлі, сфері послуг, кафе.

В якості додаткового обладнання до касових апаратів може підключатися грошова скриня, ваги, сканер штрих-кодів, зчитувач магнітних карт, додатковий індикатор клієнта.

 

При виборі РРО необхідно чітко розуміти відповіді на наступні питання:

  • Чи дійсно Ваша діяльність підпадає під необхідність використання РРО? Встановивши РРО, Ви несете відповідальність у випадку порушень фіскальної дисципліни, що може призвести до штрафних санкцій.
  • Який тип РРО Вам потрібен? Касовий апарат або фіскальний реєстратор? Касовий апарат – автономний. Достатньо зареєструвати його в ДФС, підготувати його до роботи (фіскалізація, персоналізація, програмування товарної бази, форм оплати, реквізитів касирів) та можна експлуатувати. Але, касовий апарат, як правило, не підключається до облікових програм (використання касового апарату в режимі фіскального принтеру заборонено законодавством!), і вести облік прийдеться «по старинці» - з зошитом, або для оптимізації обліку необхідно буде використовувати додаткові платні програмні засоби (шлюзи, системи веб-доступу). Якщо у Вас немає необхідності в складному товарному обліку, обмежені фінансові можливості – обирайте касовий апарат. Наступним кроком буде вибір форм-фактору: портативний, стаціонарний. Тут критерії будуть наступні: наявність достатнього за площею робочого місця, чекове навантаження, необхідність підключення додаткової периферії (грошова скриня, ваги, сканер, зчитувач магнітних карт). Також необхідно враховувати, яким каналом передачі даних на сервера податкової служби буде зручно користуватися, зазвичай це GSM/GPRS-модем, з альтернативних варіантів також можливі Ethernet, Wi-Fi, RNDIS.
    Фіскальний реєстратор – сьогодні є стандартом касової техніки для середнього та великого сегменту роздрібних продаж. По суті це – чековий принтер з встановленим блоком фіскальної пам’яті. Як і для касових апаратів, варіанти виконання можливі в портативному та стаціонарному варіантах. Фіскальний реєстратор керується стороннім обліковим програмним забезпеченням, відповідно необхідний пристрій з установленим програмним забезпеченням (комп’ютер, POS-термінал, планшет). Тому, вибір фіскального реєстратора необхідно починати з вибору програмного забезпечення, яке Ви будете використовувати. Програмне забезпечення може не підтримувати модель фіскального реєстратора, вбережіть себе від зайвих витрат, проконсультуйтеся з постачальниками програмного забезпечення. Наступними критеріями вибору є форм-фактор, чекове навантаження, інтерфейс (RS-232. USB, Ethernet, Bluetooth), інтерфейс передачі даних до ДФС (GSM/GPRS, Ethernet, RNDIS).
  • Де купувати РРО? Звісно ж, у нас! А якщо серйозно, купувати РРО рекомендується в сертифікованих сервісних центрах. Окрім покупки, Вам також необхідно буде заключити Договір на сервісне обслуговування, підготувати РРО до роботи, навчити персонал.

Якщо Вам необхідна консультація в питанні вибору РРО, звертайтеся до наших спеціалістів. Ми, маючи багаторічний досвід роботи з фіскальною технікою, допоможемо Вам зробити правильний вибір та вбережемо Вас від зайвих витрат.